Dolar 32,8349
Euro 35,1438
Altın 2.488,60
BİST 10.739,94
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Açık
İstanbul
30°C
Açık
Cum 28°C
Cts 28°C
Paz 29°C
Pts 30°C

Rüyada Kaçmak

Rüyada Kaçmak

Rüyalarda gerçekte olabilecek olan ya da olamayacak ama birçok olay meydana gelir. Birçok kişinin sıklıkla gördüğü rüyalardan biri de kaçmaktır. Rüyada bazen hayvandan, bazen insanlardan, bazen ise bilinmeyen bir varlıktan kaçılabilir. Rüyada kaçmak ne demek? Rüyada birinden kaçıp kurtulmak ne anlama gelir? İşte rüyalarda görünen kaçmak ile ilgili detayların yorumu.

Rüyada birinden kaçıyor olmak, genel olarak hayırlı şekilde yorumlanmaktadır. Genel olarak rüya gören kişinin kendisi için iyi olacak olan şeyleri yapmasına engel olan bütün kötü kişilerden ve bütün kötü alışkanlıklardan uzak duracağı anlamına gelen bir rüyadır.

Rüyada Kaçmak

Rüyada kaçmak, genel olarak hayırlı şeylere alamet eder. Rüyayı gören kişinin yaşamında güzel gelişmeler yaşanacağına, kişinin kendisine çok keyifli, mutlu ve huzurlu hissedeceğine, aynı zamanda kişinin korkularının üzerine giderek onlardan kurtulacağına işaret eder.

Kişinin hayatında belirli aşamaların kaydedileceğine ve istediği başarıya ulaşacağına alamet eder. Rüyayı gören kişinin rüyasında kaçması, adım atacağı işlerden emin olacağına, çevresinde iyi olan kişileri biriktireceğine işaret eder. Aynı zamanda kişinin ailesinin, akrabalarının ve arkadaşlarının arasında herhangi tatsız bir olay yaşanmadan mutlu olacaklarına işaret eder.

Rüyada Birinden Kaçıp Kurtulmak

Kişinin rüyasında birinden kaçıp kurtulması hayatının güzelliği ve kolaylığı sayesinde, her daim yaşama sıkı sıkıya bağlı kalacağına, hayatında kendisini hep huzurlu ve mutlu hissedeceğine, üzerinde bulunan uğursuzluğun ortadan kalkacağına işaret eder. Kişinin hayatında artık nasıl istiyorsa o şekilde ilerlemelerin ve gelişmelerin kaydedileceğine işaret eder. Günden güne sıkıntılarından ve dertlerinden kurtulacağına delalet eder.

Rüyada Birinden Kaçtığını Görmek

Rüyada birinden kaçmakla eşdeğerdir. Rüya sahibinin iş yaşamında başarılı olan büyük çalışmalara imza atacağına, oldukça yüklü miktarlarda gelir elde edeceğine işaret eder. Kişinin oldukça iyi bir kariyere sahip olacak olmasında ve birlikte aile yaşamında mutlu olacağına işaret eder.

Rüyada Birinden Korkmak

Rüya sahibinin kendisinden daha fazla sevdiği kişileri düşünerek hareket ettiğine, kişinin sevdikleri için sürekli fedakârlıklar yaptığına, aslında yaptıklarının kendisini mutlu etmediğine işaret eder. Bu rüya kişinin mutlu olduğunu düşünmesine rağmen gerçekte mutsuz olduğuna fakat içinde yaşadığı mutsuzluğu başkalarına yansıtmadığına işaret eder.

Rüyada Kovalanmak

Kişinin rüyasında kovalandığını görmesi yaşamına dair çeşitli endişeler taşıdığı anlamına gelmektedir. Kişinin kendi kendisine bile söylemekten kaçındığı, itiraf etmekte zorlandığı birtakım gerçeklerin varlığı anlamına gelmektedir. Bu gerçekler aynı zamanda kişide tüm korku duygusunu uyandırmaktadır.

Rüyada Birinden Korkarak Kaçmak

Bir kişi rüyasında gördüğü bir kişiden korkup kaçıyorsa, rüya sahibi kariyerinde istediği bir noktaya gelecektir. Kişinin mesleki yaşamında başarılı olmaya, uzmanlaşmasına ve başarılı olmasına buna bağlı olarak rütbe atlamasına alamet eder.

Rüyada Birinden Kaçıp Saklanmak

Kişinin rüyasından bir kişiden kaçması ve saklanması kendisine hayırlı haberlerin geleceğine, iş yaşamında ve aile yaşamında iyi günleri göreceğine işaret eder. Kişinin fazla gelir elde etmesine fakat çevresinde bulunan kendisini kıskanan birtakım insanların çıkartacak oldukları dedikodulara maruz kalacağına, bu dedikodular nedeniyle sevdiği kirşlerle arasının açılacağına işaret eder.

Rüyada Yaşlı Bir Adamdan Kaçmak

Rüyasında yaşlı bir kişiden kaçan kişi gerçek yaşamında ufacık şeyler nedeniyle sürekli tedirginlik yaşar. Kişi sürekli olarak kendine küçük şeyleri dert edinir. Bu rüyayla birlikte kişinin çekinmeden ve korkmasan yaşaması gerektiği anlatılır. Bu rüya bazen hayırlı ve iyi olan bir kişinin kıymetini rüya sahibinin bilmeyeceğine ve bu kişinin kendisinden soğuyacağına işaret eder.

Rüyada Doğal Afetten Kaçmak

Bir kişinin rüyasında meydana gelen doğal afetten kaçması, kendisinin hayatında başına gelecek olan bazı tehlikeli y ada korkulacak durumların gün yüzüne çıkmasına işaret eder. Eğer kişinin rüyasında kaçtığı doğal afet sel ise, yakın bir zamanda iş yaşamında bazı çalkanmaların olacağına işaret eder. Rüyada kaçılan doğal afet eğer bir depremse kişinin günlük hayatının zor geçeceğine işaret eder. Eğer kaçılan afet bir yangın ise yaşanacak olan üzücü olaylara, eğer heyelan ise ailesel problemlere işarettir.

BİR BAŞKA YORUM

Rüyada bir şeyden korkarak kaçtığınızı görmek, emniyet, korkusuzluk, rahatlık içinde olduğunuza ve tövbe etmeniz gerektiğine işarettir. Nablusi’nin yorumuna göre, Rüyada kaçmak, firar etmek şeklinde görülen rüyalar,  Allah’a yakın olmak, em­niyet içinde bulunmak, tövbe etmek (Allah’a yönelmek, Al­lah’a dönmek) ve ölüme işaret şeklinde yorumlanır. Buna delil olarak da Kuran’ın “o halde Allah’a kaçın (Allah’a ko­şun. Ey Resulüm, onlara de ki,) şüphesiz ben sizi O’nun azabından açık bir şekilde korkutan bir peygamberim” ayetini gösteriyor (Zariyat suresi ayet, 50) Rüyasında bilmediği bir nedenle kendisinin kaçtığını gören kimse, günahlarından tövbe ederek Allah’a döner, Allah’a yönelir veya yöneleceğine işarettir şeklinde yorumlanır. Gördüğü rüyada neden, ne sebepten kaçtığını bilen, kaçış sebebini bilerek rüyasında kaçtığını ve saklandığını (giz­lendiğini) gören kimse, bütün korktuğu şeylerden emin olur, korkularından ve korktuğu şeylerden kurtulur veya kurtulacağına işarettir şeklinde yorumlanır. (Bu yorum Nablusi ve Kirmani’nin yorumudur). Ünlü yorumcu, İbn-i Sirin’in yorumuna göre: Rüyasında korkarak bir adamdan veya bir hayvandan kaçtığını gören kimse, tüm endişe ve korkularından kurtularak emniyet ve selamete kavuşur, veya kavuşacağına işaretle yorumlanır. Rüyada kaçmak bazı kere de ölüme işarettir. Bir kimse, rüyasında korkmadığı halde kaçtığını veya kaçtığı halde kork­madığını görse, bu rüyası onun (rüyayı görenin) ölümüne, öleceğine işarettir. Bu yorumun delili de Kuran’ın “(Ey Re­sulüm!) de ki, eğer ölümden veya öldürülmekten kaçıyorsanız, kaçmanız (firar etmeniz) size asla bir fayda ve yarar sağla­maz. (Eğer eceliniz gelmemiş bile olsa), yaşatılacağınız süre çok azdır.)” ayetidir. (Ahzab suresi ayet, 16) Rüyasında korktuğu bir düşmandan kaçtığını görmek, onun (rüyayı gören kimsenin) bütün korkulardan kurtulup emni­yete kavuşacağına işaret olarak yorumlanır. Rüyada firar etmek; Allah’a dönmeye yorumlanır. Bazen rüyada kaçmak, velayet, emnyet, tövbe ve de ağır hastalığa işârettir. Yine rüyada korktuğu bir düşmandan kaçtığını görmek, korkudan emin olmaya ve düşmana galip gelmeye işâret eder. Rüyasında kaçtığını ve kaçma sebebinin ne olduğunu bilmediğini görmek, rüya sahibinin tövbe ve istiğfar edeceğine işaret eder. Rüyada askerin firarı ise, galibiyete işâret eder. Rüyada ilim ve irfan sahibi birinin kaçması, yüksek bir memuriyete işaret eder.

kamu isi

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.