Dolar 32,7682
Euro 35,0901
Altın 2.459,44
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 30°C
Per 29°C

Rüyada Karpuz Görmek

Rüyada Karpuz Görmek

Yaz aylarının en güzel meyvesi olarak öne çıkan karpuz, aynı zamanda birçok insanın rüyasına giriyor. Böyle zamanlarda ne anlama geldiğine dair bilgi alınmaya çalışılmaktadır. Peki, rüyada karpuz görmek ne demek? Karpuz almak, kesmek ve yemek ne anlama gelir? İşte detaylar.

Rüya tabircileri tarafından yorumlanan rüyada karpuz görmek farklı manalara gelebilmektedir. Olumlu ya da olumsuz şekilde ele alınan rüyanın görüldüğü şekle bağlı olarak değişkenlik gösterir. Rüya alimleri bu konudaki yorumları okuyabilir ve rüyanızın ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

Rüyada Karpuz Görmek

Rüyada karpuz görmek rüya sahibinin yaşadığı sıkıntılardan ve dertlerden kurtulacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca kişinin yakın bir dostundan göreceği desteği anlatır. Başka bir rüya alimlerine göre ise iş hayatında bolluk ve bereket anlamı taşımaktadır. Bütün gireceği işlerde başarılı olacağı ve bu konuda iyi bir sonuç elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Karpuz Almak

Rüyada karpuz almak rüya sahibinin iş konusunda girişeceği bazı işleri anlatmaktadır. Özellikle iş için atılacak önemli adımlar ile beraber iş hayatında yükselmeyi ifade eder. Ayrıca bazı uzman yorumculara göre şer bazılarına göre ise hayır anlamına gelen bir rüyadır. Bir dost ve bir arkadaş ile yaşanabilecek sorunların yanı sıra, kısa zaman içerisinde dertlerin son bulacağı üzerine de rivayet edilir.

Rüyada Karpuz Kesmek

Rüyada karpuz kesmek genel olarak hayırlı şekilde yorulmaz. Özellikle rüya sahibinin alacağı kötü bir habere işaret eder. Diğer yanda rüya sahibinin ileriki dönemlerde yaşayacağı farklı ve olumsuz gelişmeleri anlatmaktadır. Bu gelişmelere karşı önlem alması gerektiğini gösteren bir rüyadır.

Rüyada Karpuz Yemek

Rüyada karpuz görmek iki farklı şekilde yorumlanır. Eğer rüya sahibi rüyasında tatlı karpuz uyuyorsa iyiliğe ve güzelliğe işaret etmektedir. Kişinin mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceği, iş hayatında önemli başarılar elde edeceğine delalet eder. Ancak rüyasında acı karpuz yiyen kişilerin işlerinin hayırlı gitmeyeceği üzerine yorulur. Özellikle iş konusunda çeşitli zorluklar ve dertler ile mücadele edeceğine işarettir.

Rüyada Karpuz Çekirdeği Görmek

Rüyada karpuz çekirdeği görmek boğazına düşkün kişinin varlığına işaret etmektedir. Rüya sahibinin yemek yemeyi çok sevdiğini ancak bunu aşırıya kaçırabildiğini anlatır. Mutlaka sağlıklı ve dengeli beslenmesi gerektiğini dikkate alması gerektiğini anlatır.

Rüyada Tarlada Karpuz Görmek

Rüyada tarlada karpuz görmek rüya sahibinin akraba veya dostundan biriyle kavga edeceği üzerine yorulur. Başka bir dünya aliminin yorumuna göre ise kişinin yaşadığı sorun ve dertlerin geride kalacağı üzerine ifade edilir.

Rüyada Birden Fazla Karpuz Görmek

Rüyada birden fazla karpuz görmek genelde olumsuz şekilde yorumlanır. Özellikle rüya sahibinin bazı sorun ve dertler ile karşı karşıya kalacağını delalet eder. Üzüntülü ve kötü olaylar sebebiyle bir dönem mutlu bir yaşam süreci ile işaret etmektedir.

Rüyada Bozulmuş Karpuz Görmek

Rüyada bozulmuş karpuz görmek önemli bir hastalığa işaret etmektedir. Rüya sahibinin ya da yakın çevresinden birinin bazı hastalıklar ile mücadele edeceği üzerine yorulur. Bu hastalıkların geçici olabileceğini ya da ciddi ölüm riskiyle karşı karşıya kalabileceği üzerine rivayet edilmektedir.

Rüyada Karpuz Toplamak

Rüyada karpuz toplamak kişinin sahip olduğu bazı değerlere önem vermesi gerektiğini anlatır. Aynı zamanda hem iş hem de sosyal yaşamda verilen emeklerin karşılığının en iyi şekilde alınacağı üzerine rivayet edilmektedir.

Rüyada Tarlada Karpuz Görmek

Rüyada tarlada karpuz görmek rüya sahibinin akrabaları ile beraber bir iş ortaklığına gireceği üzerine yorulur. Aile işi ile beraber yöneticilik vasfına yükselmek ve bunu başarılı şekilde yürütmek üzerine ifade edilmektedir. Bu konuda güzel işlere imza atacağı ve kendini sevdiklerine ve çevresindeki tüm insanlara kanıtlayacağı üzerine yorulur.

Rüyada Ham Karpuz Görmek

Rüyada karpuz görmek evlilik hazırlıkları yaparken aileler arasında yaşanacak tartışmalara işaret etmektedir. Bu tartışmalar nedeniyle evlilik tarihinin erteleneceğine işarettir. Aynı zamanda sabır gösterildiği zaman pek çok şeyde başarı elde edileceği üzerine ifade edilmektedir.

Rüyada Karpuz Görmek ile ilgili diğer yorumlar

Rüyada karpuz görmek veya yemek, keder ve üzüntülerinizin artacağına işarettir. Karpuz diktiğinizi görmek, yakın zamanda hayırlı bir işe başlayacağınıza, vaktinde olup karpuz alıp yediğinizi görmek, gam ve kederlerinizden kurtulacağınıza, evinizde bir çok karpuz olduğunu görmek, mal ve paranızın yakın zamanda artmasına, küçük karpuz görmek, büyük karpuzları görmekten daha hayırlıdır. Sarı ve tatlı karpuz yemek, sevineceğinize, hasta iseniz iyileşeceğinize işaret eder. Bir kimsenin rüyada tatlı bir karpuz görmesi veya yemesi, hayır ve menfaate işarettir. Mevsiminde karpuz görmek, tatlı olmasa da kavun görmekten daha hayırlı bir yoruma sahiptir. Kişinin rüyada küçük karpuzlar görmesi, büyük karpuzlar görmesinden daha iyi sayılmıştır. Rüyada yeşil karpuz görmek, rızkınızın ve kazancınızın artacağına işarettir. Rüyada sarı karpuz ise, hastalıkla tabir edilir. Cabiril Mağribi’nin yorumu: Rüyada karpuz görmek, zengin ve her yönden faydalı ve yararlı olan bir zevceye (hanım eşe) işaretle yorumlanır demiştir. Ebu Said’el Vaiz’in yorumu: Kişinin rüyada içini yememiş (içi dolu) ve bozulmamış bir karpuz görmesi, sağlık ve sıhhate işaretle yorumlanır demiştir. Kirmani’nin yorumu: Bir kimsenin rüyada mevsiminde karpuz görmesi ve yemesi, onun (rüya sahibinin) kederden ve sıkıntıdan kurtulacağına işarettir demiştir. Rüyasında evinde birçok karpuz olduğunu gören kişinin malı artar ve artacağına işarettir. Başka bir yoruma göre ise, rüya sahibi bir musibet ve belaya düşer veya düşeceğine işaretle yorumlanmıştır der Kirmani. İbn-i Sirin’in yorumu: Kişinin rüyada karpuz görüp yemesi, üzüntüden, sıkıntıdan kurtulmasına ve eğer hapiste ise, buradan da kurtulmasına işarettir demiştir. Karpuzun çekirdeği beyaz ise, rüya daha da iyi sayılmıştır. Çekirdeği sarı ise, hastalığa işaret eder demiştir. Karpuzun çekirdeği siyah ise, sükunet gizliliğe işaret eder. Kişinin rüyada karpuz görmesi, hayır ve menfaate ve vücut sıhhatine işaret eder. Karpuza ihtiyacı olan bir hastanın rüyasında eline karpuz geçtiğini görmesi, hastalığından kurtulup şifâ bulacağına işarettir. Rüyada görülen tamamen yetişmemiş ve olmamış ham karpuz, sağlamlığa işarettir. Rüyada içi boşalmamış ve bozulmamış karpuz görmek ve yemek, vücudun sıhhat ve afiyetine işaret eder. Rüyada görülen karpuzun özü ve göbeği, anlayışa, sezgi gücüne ve ilme işaret eder. Rüyada karpuz yemek, gam ve kederden halâs olmaya işaret eder. Rüyada sarı fakat lezzetli karpuz görmek, hayır ve iyilikle anılan, ardında güzel ve iyi hatıralar bırakan kadın ve erkeklere işarettir. Rüyada kırmızı karpuz görmek, her türlü  zînet ve bezeğe işarettir.

kamu isi

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.