Dolar 32,8221
Euro 35,1421
Altın 2.449,46
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Açık
İstanbul
29°C
Açık
Paz 29°C
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 29°C

Rüyada Kavun Görmek

Rüyada Kavun Görmek

Rüyada kavun görmek, yaşanacak olan köklü değişimlere işarettir. Sarı renkte bir kavun görmek hastalıklara ve sıkıntılara işaret ederken, diğer renktekiler huzura ve güzel işlere delalettir. Bunun yanında alimlere göre büyük kavun görmek, küçük kavun görmeye göre daha hayırlı olarak kabul edilir. Rüyada kavun görmek ne demek, kavun kesmek ve yemek ne anlama gelir sorularının yanıtlarını derledik.

Rüyada kavun görmek, şanssızlık ve kedere rivayet eder. Bazı alimlere göre rüyada kavun görmek, bereket ve para manalarına gelir. Kimi alimler, rüyada kavun görmenin manasının, iyi işlerde olacak değişimler olduğunda hikmet etmişlerdir.

Rüyada Kavun Görmek

Rüyada kavun görmenin hikmeti, sadece bir yorumda kısıtlanmamıştır. Kavun rüyası, birçok farklı manaya işarettir. Bazı eski alimlere göre rüyada kavun görmek, bitmeyen sağlık sorunları manasına geliyor. Fakat sağlık sorunlarına işaret eden kavun, sarı renkli olarak tabir edilir. Yeşil veya diğer renkli kavunlar, eğlence, para ve kısmet manalarını taşır. Kişinin şansının büyük oranda artacağı anlamlarına gelir.

Rüyada Kavun Kesmek

Rüyada kavun kesmek, moral bozucu olayların yaşanmasına hikmet eder. Bazı alimlere göre rüyada kavun kesmek, iş hayatında yaşanacak tatsız olaylar manasına gelir. Bunun yanında birçok alime göre rüyada kavun görmek, değişik bir olayla karşılaşmak şeklinde tabir edilmiştir. Yorumcular bu değişik durumun bir sıkıntı veya mutlu haber olacağı hususunda rivayetlerde bulunurlar.

Rüyada Kavun Yemek

Rüyada kavun yemenin manası, tatlı veya ekşi kavun yemek şeklinde iki biçimde yorumlanır. Rüyada tatlı kavun yemek, dertlerin artacağına, işlerin rast gitmeyeceğine delalet eder. Kimi alimler, rüyada kavun yemenin kısmen yaşanacak üzüntülü durumlara işaret ettiğini belirtmişlerdir. Rüyada ekşi kavun yediğini görmek, kişinin kısmetinin yakın zamanda kapanabileceğine, sorunlar yaşamasında delalettir.

Rüyada Dilimlenmiş Kavun Görmek

Rüyada dilimlenmiş kavun yemek, kişinin disiplinle çalışarak büyük işler başaracağına hikmettir. Yine bu rüyanın manası, çok çalışarak bir yerlere varmakla ifade edilir. Genel anlamda rüyada dilimlenmiş kavun görmek, bazı zamanlarda yaşanan tatsız olaylara mana edilir. Rüyada dilimlenmiş kavun yediğini görmek, hayırlı bir insanla tanışmaya ve onunla bir alışveriş yapılacağına delalettir.

Rüyada Kavun Tarlası Görmek

Rüyada kavun tarlası görmek, her bakımdan güzel işlerde bulunmakla ve hayırlı işlerde yer almakla ilişkilidir. Kimi tabirciler, rüyada kavun tarlası görmenin çok iyi zamanlarda yaşanılacak kederlere tekabül ettiğini belirtmişlerdir. Bazı yorumcular, rüyada kavun tarlası görmenin zamansal olarak bir yerde bulunmanın çok kötü olacağına işaret etmişlerdir.

Rüyada Çürük Kavun Görmek

Rüyada çürük kavun görmek, yaşanılan bir durumun kişide iz bırakacağına rivayet olunur. Hayırlı insanlarla tanışmaya da tekabül eden çürük kavun tersi olarak yorumlanır. Birçok alim çürük kavun görmenin rüya içerisinde bile insana huzur vereceğini belirtmişlerdir. Kişinin gerçek yaşamında mutlu olma noktasını yakaladığını ve huzuru kendi isteklerinde aradığını işaret etmişlerdir.

Rüyada Kavun Kesmek

Rüyada kavun kesmek, vatana, millete hayırlı bir evlat yetiştirmeye, işlerin yolunda gitmesi için çok zaman harcanacağına delalet eder. Rüyada kavun kesmek, hikmet sahibi kimselerle girilen yol ve alınan yük manasına gelir. Alimler rüyasında kavun kestiğini gören insanın bir yolculuğa çıkabileceğine ve bu yolculukta hayatının baştan aşağı değişebileceğine hikmette bulunmuşlardır.

Rüyada Kavun Satın Almak

Rüyada kavun satın almak, keder ve yorucu işlere rivayettir. Kişinin çok becerikli olmayan insanlarla iş hayatında çalışmak zorunda kalmasına delalet edilmiştir. Bir kısım rüya yorumcusuna göre rüyada kavun satın almak, el emeği ile kazanılan paranın kolay harcanmasına rivayet edilir. Kişinin sıkıntılardan kurtulması şeklinde de değerlendirilmiştir.

Rüyada Kavun Çekirdeği Görmek

Rüyada kavun çekirdeği görmek, yakın geçmişte yaşanmış bir olayın, rüya sahibinin başına gelebileceği manasına gelir. Tabirciler, bu olayı kişinin yakınlarının birinin başından geçtiğini ve bunun bir hastalık olabileceğini belirtmişlerdir. Rüyada kavun çekirdeği görmek, sıhhatin yerine gelebilmesi için çabalamanın önemli olduğuna delalettir.

Rüyada Kavun Görmek ile ilgili diğer yorumlar

Rüyada kavun görmenin değişik şekilde yorumları vardır. Ünlü (meşkur) rüya tabir ve yorumcularının kavun görmekle ilgili tabir ve yorumları şöyledir. Kirmani’nin yorumu: Bir kimsenin rüyada kavun görmesi ve yemesi, hastalığa işarettir. Rüya sahibi hastalanır veya ailesinden biri hastalanır şeklinde yorumlanır. Yine Kirmani’nin yorumuna göre; rüyada kavun görmek, kavunu koparmak, toplamak ve yemek, hastalığa yani, rü­ya sahibinin hasta olacağına işaretle yorumlanır demiştir. Ebu Said’il Vaiz’in yorumu: Rüyasında kavun gören kişi, sık sık üzüntüye düşer, üzülür ve kederlenir şeklinde yorumlamıştır. Uykuda görülen kavun rüyası, üzüntülü gam ve kederli, hastalık çeken bir kimseye işaretle yorumlanır demiştir. Rüyasında bir kavun bulduğunu ve onu yediğini gören kimse, çaresi olmayan bir derde düşer şeklinde yorumla­mıştır Ebu Said. İbn-i Sirin’in yorumu: Bir kimsenin rüyada elini semaya (gö­ğe) doğru uzatıp bir kavun aldığını görmesi, mal ve nimete ermesine, zenginliğe kavuşmasına işaretle yorumlamıştır. Bir kimsenin rüyada tam anlamıyla yetişmiş ve olgunlaşmış bir kavun görmesi, vücudunun sağlık ve sıhhatte olduğuna işarettir demiştir. Bu da İbn-i Şirin hazretlerinin yorumudur. Rüyada kavun görmek hastanın iyileşmesine işaret olarak yorumlanır. Kavun bulup yemek, dermanı bulunmayan bir hastalığa tutulmaya, kavun satmak veya vermek, hastalıktan kurtulmaya­ işaret olarak yorumlanır. Kavun rüyası, üzüntü, keder, gam ve hastalık çeken ve çok mahkumiyeti olan bir kimseye işarettir. Rüyada kavun gören kimseye, çaresi ve âkıbeti bilinmeyen bir gam isabet eder. Hapiste olan bir kimsenin rüyada kavun yediğini görmesi, hapisten çıkacağına işaret eder. Rüyada kavun tarlası görmek, evhamlı, hastalıklı ve düşünce özürlü insanlara işaret eder. Rüyada elini semaya uzatıp bir kavun aldığını görmek, mülke ve nîmete mâlik olmaya işaret eder. Rüyada tamamen yetişmiş ve kemale ermiş kavun görmek, vücudun sıhhatine ve hapisten çıkmaya işaret eder. Rüyada olgunlaşmamış kavun görmek, üzüntü, keder ve hastalığa işaret eder. Bazen de kavun görmek, işsizliğe işaret eder. Bazı kere de rüyada görülen kavun, hastalığa işaret eder. Bir kimsenin rüyada evinden kavunları attığını görmesi, attığı kavunların sayısınca ev halkından vefat edebilecek kimselere işaret eder. Rüyada kavun ve karpuz satıcısı görmek, eczaneciye, baharatçıya ve ilaç satıcısına delalet eder.

kamu isi

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.