Dolar 32,7682
Euro 35,0901
Altın 2.459,44
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 30°C
Per 29°C

Rüyada Keçi Görmek

Rüyada Keçi Görmek

Etinden ve sütünden faydalanılan en önemli hayvanlardan biri keçidir. Çok hayırlı hayvanlar olması ile beraber insanların rüyasına da sıkça girer. Tabii bu konuda rüya alimleri farklı yorumları ele alır ve insanlara ulaştırır. Peki, rüyada keçi görmek ne demek? Keçi sağmak, otlatmak ne anlama gelir? İşte farklı yorumlar.

Rüyada farklı şekillerde ve manalarda rüyalar görünür. Aynı şekilde rüyada keçi görmek de değişik biçimlerde ortaya çıkabilmektedir. Rüyada keçi görmek, Keçiboynuzu görmek, sağlamak veya otlatmak gibi daha birçok değişik şekilde görmek mümkündür. Önemli olan gördüğünüz rüyanın ne anlama geldiğini rüya yorumlarına bakarak anlamaktır.

Rüyada Keçi Görmek

Rüyada keçi görmek daha çok gerçekleşecek olan hayalleri ifade eder. Ayrıca çok iyi kalpli bir insan olan ancak inatçılığı yüksek bir arkadaşı da anlatmaktadır. Rüya sahibinin yaşadığı bazı sıkıntılardan kısa zaman içerisinde kurtulacağı, ailesi ile beraber mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceğine delalet eder.

Rüyada Keçi Sağmak

Rüyada keçi sağmak helal paraya ve rızka yorulur. Alın teri ile ve rahatça bir para kazanmak anlamına gelmektedir. Ayrıca rüya sahibinin yaşamı içerisinde pek çok güzellik ve iyiliğin bulacağı üzerine yorumlanır.

Rüyada Keçi Otlatmak

Rüyada keçi otlatmak rüya sahibinin yakın zamanda muradına ereceği üzerine yorumlanır. Ayrıca şansını ve bahtının açılacağı, karşısında evlilik konusunda hayırlı bir kısmet çıkacağına yorulur. İş hayatında başarılı olacağına ve mevki sahibi olarak yüksek bir maaş elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Siyah Keçi Sürüsü Görmek

Rüyada siyah keçi sürüsü görmek rüya sahibinin elde ettiği kazancının hayırlı olmayacağına ve bunları değerlendiremeyeceği üzerine yorumlanır. Hayatı içerisinde mutsuz olacağına ve ailesi ile de ciddi tartışmalara geleceğine delalet eder. Ayrıca yaşadığı bu kötü dönem içerisinde maddi kayba uğrayacağına delalet eder.

Rüyada Keçi Kestiğini Görmek

Rüyada keçi kestiğini görmek rüya sahibinin hayırlı bir evlada sahip olacağı üzerine yorumlanır. Aynı zamanda iş dünyasında başarılı olacağına ve iyi bir kazanç elde edeceğine rivayet edilir. Rüyasında keçi kestiğini gören kişilerin ailesi ve akrabası ile aralarının çok iyi olacağını işaret edilir. Onlarla mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceğine, maddi açıdan sorun yaşamadan refah dolu bir dönem geçireceği üzerine delalet eder.

Rüyada Keçi Sütü İçtiğini Görmek

Rüyada keçi sütü içtiğini görmek varlıklı bir kadından destek alarak iyi bir iş kurmak anlamına gelmektedir. Aynı zamanda korkulacak bir iş üzerinden ortaklık yapılacağı ve bu ortaktan iyi bir kazanç elde edileceğine yorulur. Mutlu bir hayat geçireceği ve günden güne başarıların daha güçlü hale geleceğine delalet etmektedir. Maddi manevi önemli kazançlar sağlayacağı bunu ailesi ile beraber paylaşacağı üzerine görülür.

Rüyada Keçi Sürüsü Görmek

Rüyada keçi sürüsü görmek rüya sahibinin yaşadığı bazı sıkıntı ve sorunlardan kurtularak, yeniden refaha kavuşacağı üzerine ifade edilir. Ayrıca güzel ahlaklı ve dini bütün bir insan olacağı üzerine de rivayet edilmektedir.

Rüyada Keçiboynuzu Görmek

Rüyada keçiboynuzu görmek rüya sahibinin yaşadığı zorluklara karşı dimdik ayakta olabileceği üzerine yorulur. Aynı zamanda rüyasında keçiboynuzu gören kişilerin arkadaşları ile bazı tartışma ve sürtüşmelere gireceğine delalet eder.

Rüyada Keçiye Bindiğini Görmek

Rüyada keçiye bindiğini görmek rüya sahibi için bir uyarı niteliği anlamı taşır. Özellikle kişinin davranışlarını gözden geçirmesi ve buna dikkat etmesi gerektiğini anlatır. Ayrıca rüyasında keçiye bindiğini gören kişiler gerçek yaşamında boş işlerle uğraştığı anlamına gelmektedir. Bu işleri bırakarak hayatını düzene sokması ve yeniden düzgün bir işe girmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada Keçi Görmek ile ilgili diğer yorumlar

Rüyada erkek keçi görmek, fevkalade iyi yorumlanır. Bütün arzu ve emellerinizin gerçekleşeceğine, büyüklerin başına geçeceğinize, keçiden süt sağmak helal mala kavuşacağınıza, keçi eti satın almak, hastalığa, keçi başı yemek, uzun ömre işarettir. Rüyada görülen keçi, nadan (kör cahil), inatçı ve ahmak bi­rini temsil eder. Keçi böyle bir adama işarettir. Bazen de keçi görmek, kötü huylu (fesatçı) bir kadına işarettir demişlerdir. Bir kimsenin rüyada semiz etli, dolgun bir keçi görmesi, zengin, mal sahibi ve fena huylu bir kadına işarettir. Zayıf, bir deri, bir kemik keçi görmek, fakir ve fena huylu bir ka­dına işaretle yorumlanır denilmiştir. Rüyasında bir keçinin konuştuğunu görmek, hayır ve bollu­ğa, nimet ve berekete işarettir şeklinde yorumlanır. Bazı rüya yorumcuları, rüyada görülen keçiyi, dini bütün (dindar) ve sağlam inançlı bir kimseye işaretle yorumla­mışlardır. Kirmani’ nin yorumu: Bir kimsenin rüyada bir keçi buldu­ğunu veya bir keçisi olduğunu (keçi sahibi, kendisine ait bir keçisi olduğunu) görmesi, koyun görmek gibi yorumlanır. Ancak keçi görmenin yorumu daha hafif kalır. (Yani koyun görmek büyük hayra işaret ettiği gibi, keçi görmek ise, orta halli bir hayra işaret eder demek olur.) Rüyasında erkek oğlak (keçi yavrusu) görmek, bir evlada (çocuğa) kavuşmaya işaret eder. Etini yemek için değil de gelişi güzel, iş olsun diye, hiçbir amacı olmadığı halde bir oğlağı (keçi yavrusunu) öldürdüğünü (kestiğini) gören kişi, evladını kaybeder veya kaybedeceğine işarettir. Şayet bir oğlağı etini yemek amacı ile kestiğini görse, evladının ma­lından ve kazancından yer içer. Yani evladının malından istifade eder evladı kendisine (rüyayı gören kişiye) bakar şeklinde yorumlanmıştır. Bazı yorumcular, rüyada çok sayıda oğlağı olup bunları ot­lattığını görmeyi, iyi bir rüya saymamışlardır. Çok sayıdaki oğlakları otlattığını görmek, üzüntü ve kedere, sıkıntıya düşmeye işarettir demişlerdir. (Ayrıca oğlak maddesinin yo­rumuna da bakılabilir.) Rüyada keçi görmek, câhil, inatçı ve ahmak bir kimseye işarettir. Rüyada bir erkek keçi(teke) bulduğunu veya ona mâlik olduğunu görmek, dünyada tedbir sahibi büyük bir kimseye, şerefli ve muteber bir adama işaret eder. Rüyada bir erkek oğlağı kulağından tutup götürdüğünü ve orada onu kesip etinden yediğini görmek, kırk sene yoksulluk çekmeceye işaret eder. Keçi sağmak, rızık teminine, güzel ilişkiye işaret eder. Dağ keçisini görmek, zarara uğramaya; dağ keçisini avlamak yahut etinden yemek bir vesileyle gelecek mala işaret eder. nbsp;

kamu isi

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.