Dolar 32,7682
Euro 35,0901
Altın 2.459,44
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 30°C
Per 29°C

Rüyada Kertenkele Görmek

Rüyada Kertenkele Görmek

Rüyada görülen kertenkelenin çok sayıda anlamı bulunur. Rüyada kertenkele görmek oluşabilecek olan sağlık sorunlarına yorumlanır. Aynı zamanda fesat ve dedikoducu olan kişilerin varlığına delalet eder. Rüyada kertenkele görmek ne demek? Rüyada kertenkele beslemek ne anlama gelir? Rüyada kertenkele öldürmek ne anlama gelir? İşte rüyada görülen kertenkele ve detaylarla ilgili rüya tabirleri.

Rüyada kertenkele görmek genel olarak kişinin genel sağlığında bazı sorunların meydana geleceğine işaret eder. Aynı zamanda kişinin gerçek yaşamında art niyetli, fesat ve dedikoducu olan kişilerin rüyayı gören kişiyi çevrelediklerine yorumlanır.

Rüyada Kertenkele Görmek

Bir kişinin rüyasında kertenkele görmesi arabozucu olan bir kişinin varlığına ve rüya sahibinin o kişiyle tanışacağına işaret eder. Ortalık karıştırmayı seven, kötü niyete sahip olan bir dama işarettir. Kişiler arası laf götüren ve dedikoducu kişilerin varlığına işaret eder. Kişi rüyasında gördüğü kertenkelenin kendisine saldırdığını gördüyse ya da kertenkelenin kendisini ısırdığını gördüyse; kişi bir başkasının arkasından atıp tutarak kötü konuşacaktır. Rüyada görülen bu kertenkele bir başka yorumda rakip ve hasım olarak yorumlanmaktadır. Kertenkeleyi rüyasında gören bir kişinin alçak, hain ve zalim olan bir kişiyle karşılaşıp o kişiden zarar görecektir.

Rüyada Kertenkele Beslemek

Bir kişinin rüyasında kertenkele beslemesi sıra dışı olan fiillerde bulunmaya, kişinin kendisine yeni bir dünya kurmasına ve alışılagelmeyen durumlarda bulunmaya işaret eder. Kertenkele beslemek birilerine yardım etmeye, güzel ve hayırlı işler yaparak diğer insanların sevgisini kazanmaya tabir edilmektedir.

Rüyada Kertenkele Öldürmek

Rüya sahibinin kötü kalpli, ispiyoncu olan bir arkadaşından kurtulacağına ya da bir düşmanına karşı galip geleceğine işaret eder. Kişinin kendi evi içinde bir kertenkele öldürmesi yakın çevresinde bulunan kişiler ya da akrabaları tarafından birtakım düşmanları olduğuna, bu düşmanlara karşı ise kişinin güvende olduğuna işaret eder. Kişinin rüyasından birden çok kertenkeleyi öldürmesi kişinin hayatında bulunan, kendisinin kötü olmasını isteyen, kişi için çeşitli hileler düzenleyen düşmanların varlığına işaret eder. Ancak bu düşmanların kişiye zarar verecek güçlerinin olmadığını gösterir.

Rüyada Yeşil Kertenkele Görmek

Kişinin rüyasında yeşil kertenkele görmesi dine düşman olan bir kişinin varlığına yorumlanır. Yeşil kertenkele gören birisi düşmanıyla barış sağlar. Bazı yorumculara göre menfaate ve hayra erer. Bir başka yoruma göre ise kişi sevineceği bir mal alır. Rüyada görülen yeşil kertenkele insanlarda ara bozuculuk yapmayı seven ve sürekli ortalıkta karışıklık çıkaran, fitneci olan fakat zayıf düşmüş bir düşmana işaret etmektedir.

Rüyada Kertenkele Yavrusu Görmek

Kertenkele yavrusunu rüyasında gören bir kişi güç ve kuvvete ulaşır. Halk arasında kertenkele yavrusu ikilik çıkarmak isteyen ve bunun için çalışan zayıf olan bir düşmana işaret eder. Rüyada bir kertenkelenin kendi yavrusunu tuttuğu ya da kendi yavrusunu bulduğu görülüyorsa rüya sahibi fesat sahibi bir kadınla tanışıp, konuşacaktır.

Rüyada Büyük Kertenkele Görmek

Rüyasında büyük bir kertenkele gören kişinin düşmanı öldürülür. Büyük olan kertenkeleyi rüyasında gören kişi düşmanının kötülüğünden emin olur. Rüya yorumcuları büyük kertenkelenin rüyada görülmesinin anlamında hayırsızlık olduğu konusunda hem fikirlerdir. Rüyada görülen büyük kertenkele insanların arasını ayıran, bir sözü bir başkasına götüren asi kişi şeklinde yorumlanır. Bazen büyük kertenkeleyi görmek düşmanın yer değiştirdiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kertenkelenin Isırması

Kuvvetli olan düşmanın varlığına işaret eder. Kendisini kertenkeleye benzeyen sürüngen bir hayvanın ısırdığını gören kişi akrabalarından birinin kendisine düşman olduğuna yorumlanır. Eğer kişi rüyasında kertenkelenin kendisini soktuğunu görüyorsa düşman olan akrabadan zarar geleceğine; sokmuyorsa da zararının kişiye dokunmayacağına yorumlanır. Rüyada boynuzları, pençeleri ve tırnakları yılan olan kertenkele ya da buna benzer olan bir sürüngeni görülmesi ise büyük şerre sahip olan kuvvetli düşmana işaret eder.

Rüyada Renkli Kertenkele Görmek

İyi durumlara işaret etmeyen aksine insanların arasını bozmak isteyen, ortalık karıştıran, düzenbaz, dedikoducu ve yaygaracı olan birinin varlığına işaret eder.

Rüyada Kertenkele Görmek ile ilgili diğer yorumlar

Rüyada kertenkele görmek, korkulu anlar yaşayacağınıza işarettir. Rüyada kertenkele görmek, değişik şekillerde yorumlanmıştır. Rüyada görülen kertenkele, kötü ve melun, insanların arasını açan, söz götürüp getiren asi, yaramaz bir kimseyi temsil eder denilmiştir. Bu sebepten rüyada kertenkele gören kimse, kendisinde bu sayılan huyların bulunduğu bir kişiyle karşılaşır veya karşılaşaca­ğına işarettir denmiştir. Rüyasında kertenkele eti yediğini gören kimse, bir insanın arkasından gıybet (dedikodu) eder şeklinde yorumlanmıştır. Bir kimsenin rüyada kertenkelenin kendi (rüya sahibinin) etinden yediğini görmesi, başkalarının, rüya sahibinin ar­kasından dedikodusunu (gıybetini) ettiklerine işarettir. Rüyada görülen kertenkele, hilebaz, kötü karakterli, melun bir kimseye; insana güven vermeyen şüpheli kimseye ya da şüpheli kalbe işaret eder. Bazen kertenkele, kendisinden vahşet duyulan korkunç bir adama işarettir. Kertenkele, yer değiştiren bir düşmana da işaret eder. Bazen de rüyada kertenkele görmek, hastalık ile tabir edilir ve rüya sahibi hasta olur. Rüyada büyük kertenkele görmek, savaş taraftarı üst düzey bir yöneticiye, iş hususunda azimli ve sebatlı bir kimseye; işsiz adam için iş bulup çalışmaya, dinde fitneye veya ateşe tapan bir kadına işâret eder. Bazen de rüyada büyük kertenkele görmek, ölü üzerine ağlamaya ve ölünün meziyetlerini saymaya alâmettir. Rüyada alaca kertenkele görmek, fakirliğe, üzüntüye veya alçak, ahlâksız bir kimseye ve bir kavimden gelecek zararlara işaret eder. Yine alaca kertenkele görmek, insanlar arasında ihtilaf çıkartan koyuculuk ve gammazlıkla halkın arasını bozan ve onları fitneye sürükleyen kötü bir adama işaret eder. Bir kimse rüyada kertenkelenin kendi etinden yediğini görse, onun gıybetini yapan bir insana işarettir.

kamu isi

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.