Dolar 32,8221
Euro 35,1421
Altın 2.449,46
BİST 10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Açık
İstanbul
29°C
Açık
Paz 29°C
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 29°C

Rüyada Kına Görmek

Rüyada Kına Görmek

Rüyada kına görmek, olumlu sayılan gelişmelerin yaşanması olarak yorumlanır. Kişinin lükse düşkün olduğuna, iş yaşamında saygı gösterilen biri olmak istediğine işarettir. Rüyada kına görmek, rüyayı gören kişinin işlerinin yolunda gideceğine hikmettir. Rüyada kına görmek ne demek, eline kona yakma ne anlama gelir sorularına cevapları derledik.

Rüyada kına görmek, bir işi yaparken diğer işle uğraşmanın yanlış olacağına işaret kabul edilir. Alimler, rüyada kına görmenin, kişinin hırsını yansıttığını ifade etmişlerdir. Rüya sahibinin çok başarılı olmak istediğine ama hırs yaparak bunu zor bir hale getirdiğine rivayet edilir.

Rüyada Kına Görmek

Rüyada kına görmenin fazileti, kişinin birden fazla işle meşgul olmaya çalışması şeklinde değerlendirilir. Rüya sahibinin aklıyla her işin üstesinden geldiğine, çok büyük paralar kazanacağına yorumlar yapılır. Tabir yapan kimseler, rüyada kına görmenin, hayırlı müjdeli haber olarak değerlendirirler. Kısa zamanda erişilecek mutlu yol manasına gelir.

Rüyada Eline Kına Yakmak

Bu rüyanın tabiri, mutluluk verici gelişmelerin yaşanması olarak değerlendirilir. Kimi alimlere göre rüyada eline kına yakmanın hikmeti, iş hayatında çok büyük başarılara ulaşmaya yorumlanır. Tabirciler, rüyada eline kına yakmanın, yakında boş insanlarla tanışmasına delalettir. Hayatta yaşanan gelişmelerin çok sıkıntılı olacağına, yardımların azalacağına rivayettir.

Rüyada Kına Yemek

Tabirciler rüyada kına yemenin kişinin tecrübelerinin işe yarayacağına delalet ettiğini ifade ederler. Rüya sahibinin çok sıkıntılı bir süreç yaşayacağına, bu süreçten kendi kişisel tecrübeleri sayesinde kurtulacağına hikmet ettiğini belirtirler. Alimler, rüyada kına yemenin, makul bir başarının her zaman kişiyi memnun edeceğine delalet olarak gösterilir.

Rüyada Toz Kına Görmek

Rüyada toz kına görmenin mahiyeti, ikinci kez çok başarı elde etmeye rivayettir. Rüyayı görenin, biriyle tanışmasına, o kişinin kendisinin ufkunu açacağına yorumlanmıştır. Bir alim kişi, toz kına görmenin hikmeti, alınan dengeli para anlamına geldiğini belirtirler. Bazı kimselere göre rüyada toz kına görmek, elinden bir şey gelmeyecek sıkıntıya düşmeye rivayettir.

Rüyada Birine Kına Vermek

Rüyada birine kına vermek, geçimin gittikçe zorlaşacağına, istenen şeylerin bir türlü elde edilemeyeceğine yorumlanır. Bazı tabirciler, rüyada birine kına vermenin, ölçülü davranmaya delalet ettiğini, hikmet sahibi biriyle görüşüleceğini işaret ettiğini belirtirler.

Rüyada Birinden Kına Almak

Rüyada birinden kına almak, evlilik teklifi olarak tabir edilir. Kişinin sevdiği kişiden, sürpriz şekilde teklif alacağına ve onunla çok mutlu olacağına hikmet edilir.

Rüyada Erkeğin Eline Kına Yakmak

Rüyada erkeğin eline kına yakmak, düşük bütçeye rağmen, yüksek birikim yapılmış olduğuna işarettir. Kişinin birikimi sayesinde çok güzel işlere girişeceğine ve büyük başarılar elde etmesine yorulur. Erkeğin eline kına yakmak, erkek evlat anlamında değerlendirilmiştir.

Rüyada Kadının Eline Kına Yakmak

Rüyada kadının eline kına yakmak, sabırlı olmanın meyvelerinin alınacağına hikmet edilir. Alimler, rüyada kadının elinde kına yakmanın, marifetli biriyle görüşmeye ve onunla mutlu olmaya hikmet olduğunu tabirlerde belirtirler.

Rüyada Yeşil Kına Görmek

Rüyada yeşil kına görmek, mal ve mülk, para olarak görülür. Kişinin tüm maddi sorunlarını çözdüğüne, hayal edemeyeceği kadar para kazandığına delildir. Rüyada yeşil kına görmenin anlamı, alimlerce mirasa ve elde edilen çok büyük paralara yorumlanır. Kişinin huzuru parayla bulamayacağını anlayacağına yorumlar yapılır.

Rüyada Kına Görmekle ilgili başka bir yorum

Rüyada kına görmek, mal ve menfaate yorumlanır. Elinize kına yaktığınızı görmek, işlerinizin iyi gideceğine, malını­zın artacağına ve sıhhatinizin düzeleceğine, layık iseniz yüksek bir makama geçeceğinize işaret eder. Bu rüyayı gören kadın ise daha hayırlıdır. Rüyada kına satan birini görmek, müjdeli, hayırlı ve se­vinçli bir haber alacağınıza işarettir. Rüyada kına görmek, değişik şekillerde yorumlanmıştır. Bir kimsenin rüyada bir kap içinde kına görmesi, eline ge­çecek bir mala veya sevinçli, müjdeli bir haber alacağına işarettir demişlerdir. Kişinin rüyada kına otu yaprağı görmesi, (rüyayı görenin) mal ve menfaate ermesine işarettir denilmiştir. Rüyada kına görmek, mal ve menfaat elde etmeye işarettir. Rüyasında kına koyduğunu görmek, kuvvet ve kudrete, derecesinin yükseleceğine işarettir şeklinde yorumlanır. Bir kadının rüyada ellerine kına koyduğunu (yaktığını) gör­mesi, kocasından gelecek bir hayra işaret eder. Şayet elle­rine yaktığı kınanın tutmadığını görse, kocası tarafından şiddetli bir sevgi ile sevildiğine işarettir. Bir kimsenin rüyada başına kına yaktığını ve kınanın tut­tuğunu görmesi, Cenab-ı Allah tarafından o kimsenin ayıplarının örtüleceğine ve rüya sahibi o kimsenin günah­larının affedileceğine işarettir. Şayet kınanın tutmadığı görülürse, o zaman yorum, rüya sahibinin gizlediği ve kimsenin bilmediği ayıplarının ortaya çıkacağına işarettir. Bir erkeğin ellerine kına yaktığını görmesi, çok çok zikir ve teşbih edeceğine işarettir. Sakalına kına yaktığını gören kimse, huzurlu bir yaşam sürdüreceğine ve uzun ömürlü olduğuna işarettir şeklinde yorumlanmıştır. Rüyada görülen kına ve boya, kadınlar için sevinç, ferahlık ve güzel elbiseye işâret eder. Rüyada kına ve boya görmek, durumunu gizlemeye, amelleri gizli yapmaya da yorumlanır. Erkeğin elinin üzerine nakışlı olarak kına yakması, iş ve sanatında şöhret bulmaya yahut zillete düşmeye; avuç içini kınalaması, mala, sevinç ve ferahlamaya işârettir. Saçları ağaran bir kimsenin başına kına yakması, gücünün artmasına, derecesininyük- selmeşine işârettir. Saçları kınalamak, kadın için sevinç ve mutluluğa; erkek için makam ve maddi imkana işârettir. El ve ayakların kınası, kişinin durumuna uygun düşen eve. mal ve dünyalığa işârettir. Parmakların kınalanması ya da boyanması, Allah’ı (c.c.) çokça zikretmeye, tesbihata; parmak uçlarının kınalı görünmesi, üzüm ve hurma mevsiminin gelmesine işârettir.

kamu isi

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.