Dolar 32,7682
Euro 35,0901
Altın 2.459,44
BİST 10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Açık
İstanbul
31°C
Açık
Pts 30°C
Sal 29°C
Çar 30°C
Per 29°C

Rüyada Mum Görmek

Rüyada Mum Görmek

 

Rüyamızda gördüğümüz şeyler kimi zaman bilinçaltının bir yansıması, kimi zamanda bize gösterilen işaretler olarak bilinir. Rüyada mum görmenin anlamı, mumun nasıl ve ne şekilde görüldüğüne göre değişir. Rüyada görülen mumun tabirlerini derledik. 

Rüyada mum görmenin genel tabiri, insanlığa fayda sağlayacak bir iş yapmak olarak yorumlanır.

Rüyada Mum Görmek

Rüyada mum görmek, rüyayı gören kişinin çevresine faydalı bir iş yapacağına, birilerine yardımının dokunacağına ya da kendisinden yardım isteyen birine el uzatacağına yorumlanır. Ayrıca bu rüyayı görmenin sebebi, yardım isteyen kişiye mutlaka yardım etmek gerektiğine dair bir işarettir. O kişiyi geri çevirmemeli ve ondan bu yardımı esirgememelisiniz.

Diğer yandan rüyada mum görmek, dine yönelen ya da dine inanan birinin doğru yolda olduğuna dair bir işarettir. Kişi attığı adımlarda dinden sapmamalı ve yanlış yönlendirmelerden kaçınmalıdır. Gönül gözünü açmalı ve vicdanını dinlemelidir.

Rüyada Mum Söndürmek

Rüyada mum söndürmek ise rüyayı gören kişinin dinden uzaklaşmasına ve yaptığının yanlış bir tutum olduğuna delalet eder. Kişi rüyasında mumu söndürerek tıpkı hayatında dinden uzaklaştığı gibi etrafını karartmıştır. Rüyayı gören kimse mumu yeniden yakmalı yani yeniden dine tutunmalıdır.

Rüyada Mum Yakmak

Rüyasında mum yaktığını gören kimse, tıpkı yaktığı mum gibi etrafına ışık saçacak, bilgisi ile bazı kimselerin yolunu aydınlatacak, düşküne el uzatacak ve kendisi de karanlıktan aydınlığa çıkacak demektir.

Mum yakmak genel olarak dilek tutulduğu sıra yapılan bir durumdur. Diğer yandan rüyasında mum yakan kişinin eğer bir dileği varsa kabul olacağına, özlem duyduğu birinin geri dönmesine de yorumlanmaktadır.

Rüyada Mum Üflemek

Rüyada muma üflemek pek hayırlı değildir. Birinin ışığını söndürmek, o kişiyi kendinden uzaklaştırmak, hataya düşmek, birinin hayatına dahil olup onun kötü görünmesine neden olmak, birine iftira atmak gibi pek çok anlam taşır. Rüyasında muma üflediğini gören kişi eğer bu tür bir davranışı bir başkasına yapmış ise derhal özür ve af dilemelidir. Aksi halde mumun sönmesi ve karanlığın içerisinde kalması gibi kendi hayatı da karanlığa sürüklenecektir.

Rüyada Mum Işığı Görmek

Rüyada mum ışığı gören kişi, beklediği yardım ve desteği oldukça kültürlü ve çağdaş bir kimseden alacak demektir. Rüya sahibinin ilişki arayışı varsa bu vasıflarda biriyle tanışacak, eğer bir iş arayışı varsa bu vasıflarda birinin yanında çalışmaya başlayacak, eğer paraya ihtiyaç duyuyorsa bu vasıflara sahip olan bir kimse kendisine yardım edecek demektir.

Rüyada Erimiş Mum Görmek

Rüyada erimiş mum görmek, mumun yanık ya da sönmüş olmasına göre değişir. Rüyada yanan halde eriyen mum görmek rüya sahibinin kendi kendine eziyet edip, boş şeylere kafasını fazla takarak kendini hırpalamasına işaret eder. Kişi kendine karşı sergilediği bu tutumdan bir an önce vazgeçmelidir.

Diğer yandan rüyada sönmüş halde erimiş bir mum görmek rüya sahibinin artık kendisini bitkin ve yorgun hissettiğine, hayatla mücadele etmekten vazgeçtiğine ve her şeyi bir kenara atıp tıpkı bir mum gibi eridiğine yorumlanır. Kişi kendisini bu durumdan kurtarmalıdır.

Rüyada Hiç Yanmamış Mum Görmek

Rüyada hiç yanmamış bir mum görmek, hayata sıfırdan başlamak anlamına gelir. Kişi artık geçmişi bir kenara bırakmalı ve yeni bir sayfa açmalıdır. Rüyada daha önce yanmamış bir mumu yakmak ise sıfırdan başladığı hayatta başarılı olunacağına delalet eder.

FARKLI BİR RÜYA YORUMCUSUNA GÖRE;

Rüyada mum görmek genelde iyiye yorumlanır. Mescide mum diktiğinizi görmek, çocuğunuzun ilim adamı olaca­ğına işaret eder. Yanan bir mumu görmek, işlerinizde ve hareket­lerinizde çok dikkatli ve uyanık davranmanız gerektiğine, sönmüş bir mum görmek, dostlarınız arasında itibarınızın biraz sarsılaca­ğına, eğer tüccar iseniz kolaylıkla kredi temin edemeyeceğinize işaret eder. Odanızda bir mum yandığını görmek, size büyük bir iyilik olacağına ve sevineceğinize, birisinin elinden yanan bir mu­mu aldığınızı görmek, mumu aldığınız kimseden yardım göreceğinize işaret eder. Evinizde veya odanızda yanan mumun söndüğü­nü görmek, felakete uğrayacağınıza işarettir. Elinizdeki mumu bi­risinin söndürdüğünü görmek, söndüren kimseden muhakkak bir zarar göreceğinize işarettir. Rüyada mum görmek veya mum yaktığını görmek, bekar erkekler için iyi bir hanımla evleneceğinin işareti olarak yorumlanır. Bekar kadınlar içinde aynı şekilde iyi bir er­kekle evleneceğine, evli olan kadınlar için ise, çocuk sahibi olacağına, fakirler için zenginleyeceklerine işaret eder. Mum, sevinç simgesidir. Hastalar için de şifa bulacaklarına işarettir. Herkes için mum hayra ve iyiye yorulan bir rüyadır. (Ayrıca geniş yorum için lamba maddesine de bakılabilir.) Rüyada görülen mum, devlet reisine veya şanı yüce cömert bir çocuğa işâret eder. Bazen riyada mum görmek, sâlih bir kimseye işâret eder. Bazen de rüyada mum görmek, izzet ve devlete işâret eder. Cahil bir kimse için rüyada mum görmek, hidayete işâret eder. Fakir bir kimse için rüyada mum görmek, zenginliğe işâret eder. Rüyada bir mescit veya medresede bir çok mumların yandığını görmek, o mahal halkının hemen hepsinin taat ve ibadet ehli olduklarına işâret eder. Rüyada bir memlekette bir çok mumların yandığını ve etrafa zyalar saçtığını görmek devlet reisinin adaletine, hakimlerin insafına yüksek makam sahiplerinin de hayırhahlığma işâret eder. Rüyada mumun eriyerek birikmesinden dolayı şamdanın çukur yerini görmek, meşakkat ve mihnetten sonra kavuşulacak helal mala ve rızka işâret eder. Rüyada mum imal eden veya mum satan bir kimseyi görmek, ferahlık ve sevinci işârettir. Yine rüyada mumcuyu görmek, ilme, hidayete, genişlik ve feraha işâret eder. Bazen rüyada mumcuyu görmek, hastalığa, malın noksanlaşmasına, bereketin gitmesine ve ağlamaya işâret eder. nbsp;

 

kamu isi

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.